מחירי דירות בקפריסין – עוד סיבה להשקעה במדינה השכנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

שוק הנכסים והדירות להשקעה בחו"ל הפך לפופולארי במיוחד בשנים האחרונות. הנדל"ן המניב במדינות שמעבר לים, הוא אפיק השקעה המגלם בתוכו מחיר השקעה נמוך, המקנה מצד שני תשואה גבוהה במיוחד.  כאשר התשואה גם הופכת ליציבה, הרי שזו נהפכת להשקעה משתלמת ביותר. אם עד עתה עיקר עולם ההשקעות בחו"ל התמקד בארה"ב על מדינותיה השונות, במדינות מרכז אירופה, כמו גרמניה, הולנד וספרד או בערי הבירה של המדינות המזרח אירופאיות, כמו ורשה, בודפשט וכד', הרי שכעת ישנה מדינה חדשה ומשתלמת במיוחד. והיא גם קרובה אלינו. כן, אנחנו מדברים על קפריסין.

מחירי דירות בקפריסין הינם זולים במיוחד ולעומת זאת, דרישות השוק להשכרת דירות גבוהות, הן מטעם התושבים המקומיים והן מטעם מיליוני התיירים הפוקדים ומציפים את העיר ומחפשים דירות לתקופות השכרה ארוכות. אל כל אלו מתווספת מדיניות עידוד השקעות גבוהה ומיסוי נמוך, מטעם הממשלה המקומית, ההופכים את ההשקעה בדירות להשכרה ובנכסים בקפריסין למשתלמת במיוחד עבור המשקיע הישראלי.

הכר את השכן.

למרות קרבתו של האי לישראל, רק קפיצה קטנה של פחות משעה, הרי שעד עתה הכירו אותו הישראלים בעיקר בפן התיירותי שלו. כמו טורקיה או יוון, גם הוא מציע מלונות פאר, נוף מיוחד וירוק, מזג אוויר ים תיכוני מצוין ותודעת שירות גבוהה, המהווים כולם תנאים אופטימליים לנופש, והכל במחירים נמוכים ומפתיעים במיוחד.  אלא שאותם תנאי תיירות מרשימים, והרצון לפתוח את האי להשקעות זרות, הן גם ההופכים אותו לשוק כל כך אטרקטיבי למשקיעים בנכסים, בבתים ובדירות . מחיר דירות בקפריסין זול במיוחד ומנגד, המוני התיירים באים לנפוש לתקופה ארוכה, בשל המחירים הזולים, כך שהדירות, מחכות ומוכנות להשכרה תמידית ולתשואה יציבה מהן.

מרכזי ההשקעה

קפריסין היא מדינת אי לא גדולה במיוחד אבל גם בה יש כמה מרכזים עיקריים. העובדה הברורה

להשקיע בנכס בקפריסין

היא, שכדי להיות בטוחים שהתשואה על דירה שרכשת, אכן תצא אל הפועל, אתה נדרש לרכוש את הדירה במיקומים אטרקטיביים ומבוקשים לדיור. כאלו שיש בהם תנועה רבה וערה של אנשים, מקומיים או תיירים, סטודנטים וזוגות צעירים, המעוניינים ותרים תמיד אחר דירות להשכרה. לכן, אין ממש טעם ברכישת דירה להשקעה באזורים מרוחקים ממרכזי סחר או השכלה, ממקומות כפריים באופיים או במקומות כאלו ואחרים שאינם אטרקטיביים.

לפיכך, מחרי דירות בקפריסין, שיהיו נמוכים יחסית אך יניבו רווחים גבוהים, ניתן למצוא בעיקר בערים הגדולות. אגב, כאשר אנו מדברים על קפריסין, אנחנו מדברים על בעצם 2 מדינות בתוך מדינה אחת. ישנה קפריסין היוונית וקפריסין הטורקית ולכל אחת מהן חוקים ומאפיינים שונים במקצת. החלק הטורקי פחות מוכר לתייר והמשקיע הישראלי והוא גם מורכב מעט יותר, למרות שניתן למצוא גם בו מקומות מתויירים ומרכזיים שיתאימו להשקעה מניבה.

הערים והמקומות האטרקטיביים בקפריסין

היעדים המרכזיים בכל הנוגע להשקעה, הנמצאים בחלק היווני של האי, שהוא גם החלק הדרומי יותר, והן גם הערים המרכזיות של האי. אחת המרכזיות שבהן היא פאפוס שעל אף גודלה הקטן יחסית, מושכת אליה המוני תיירים מידי שנה. כאשר אנו מדברים על התיירים הרבים, אנחנו מדברים על מספרים עצומים, שהינו שמחים לקבלם בישראל, משום שהם מנוע צמיחה אדיר לכלכלה. לשם ההמחשה, המספרים מדברים על כך, שכ-פי 2 תיירים, מאשר תושבים מקומיים, פוקדים את האי מידי שנה. אלו מספרים עצומים.

במיוחד הדברים אמורים לגבי תיירים רוסיים ובריטיים. תיירות זו מאופיינת בכך שמדובר באנשים המגיעים לתקופות ארוכות במיוחד, כדי לשהות במזג האוויר הנוח יחסית באי לעומת ארצות מוצאם. בנוסף, בגלל הקשר העמוק של קפריסין לבריטניה, רבים מהתושבים הבריטיים מגיעים אליה לאחר תקופת הפנסיה, ושוהים בה במשך שנים. הממשל הקפריסאי מצידו, מעודד תופעה זו. וכך, הביקוש לדירות להשכרה, השונה כל כך משהיה במלון, צובר תאוצה וכל העת יש דרישות לדירות השכרה לתקופות ארוכות, הרבה יותר מההיצע. מחירי דירות בקפריסין נשארים נמוכים, אבל התשואה על השכרתן גבוהה.

ערים נוספות פופולאריות מאוד, הן עיר הבירה ניקוסיה, המהווה מרכז תרבותי ותיירותי, וכן העיר השנייה בגודלה באי – לימסול, הנחשבת למרכז הכלכלי וכן העיר לרנקה, בדרום מזרח המדינה. כולם מושכות תיירים רבים, שכאמור מעדיפים דירות להשכרה ודירות נופש על פני בתי המלון.

המגמות שהביאו לפריחת שוק הנדל"ן להשקעה בקפריסין

יחד עם זאת, היופי של האי, מזג האוויר הנהדר בו והתיירים הרבים הפוקדים אותו, הם לא היחידיםמסעדות בקפריסין ומקומות בילוי, נכס להשקעה ההופכים את קפריסין ליעד נחשק עבור המבקשים לרכוש דירות להשקעה. כשם שבמדינות רבות אחרות, יש לשים דגשים ולבחון בקפידה את כל איתנות השוק המקומי,  חשוב להכיר גם המדיניות הכלכלית ואת פני השוק המקומי בקפריסין, בטרם נדרש לשאלה האם לרכוש דירה להשקעה באי.

אז ראשית חשוב לדעת, למרות שאינה מחוברת ישירות ליבשת, קפריסין בחלק היווני שלה, היא חלק מן האיחוד האירופי והמטבע הנסחר בה הוא האירו. המדינה נחשבת ליציבה במיוחד מבחינה כלכלית. אלא שבתחילתו של העשור הקודם, בדומה למדינות שכנות לה ולמדינות רבות אחרות באירופה, היא חוותה משבר פיננסי חמור. בנקים התמוטטו והאי היה זקוק לסיוע חיצוני, על מנת לצאת מהמשבר. ואכן, צעדים מיוחדים הוציאו אותו מהמשבר.

עידוד השקעות

התוצאה, כמו במשברים פיננסיים רבים אחרים, הייתה כפולה. קודם כל, הממשלה החליטה להתחיל ולעודד ביתר שאת השקעות וכסף זר שיגיעו אל תוך המדינה. המשמעות המיידית הייתה שהוסרו חסמים רגולטוריים רבים, הופחתה הבירוקרטיה, תנאי המסחר הוגמשו והפכו ידידותיים למשקיעים ואחוזי המס על פעילות כלכלית ירדו. המשקיעים, בכל התחומים התחילו לנהור לשוק האטרקטיבי החדש שנוצר. מחירי דירות בקפריסין היו נמוכים ולכן גם המשקיעים בנכסים בדיור, נהנו גם הם, בשל היכולת לרכוש דירות בזול מאוד.

צד נוסף הוא, שחלק נכבד מהתושבים אכן נפגע מהמשבר. חלק, עדיין מנסה להשיג סכומים שאבדו לו ולכן, על אך מחירי דירות בקפריסין, נמוכים יחסית, הוא עוד מתקשה לרכוש דירה משלו. התוצאה היא, שיותר ויותר עולה הביקוש להשכרת דירות על ידי המקומיים, ביחוד הצעירים והסטודנטים ואלו, לצד הביקוש מהתיירים, מציגים שוק יציב, בו יש מעט דירות המוצעות להשכרה אל מול ביקוש הולך וגובר.

האטרקטיביות של הנדל"ן הקפריסאי.

כדי ששוק הנדלן הקפריסאי יהיה אטרקטיבי עבור משקיעים, יש צורך שיתקיימו כמה תנאים, שכפי שראינו ועוד נרחיב, מתקיימים במלואם באי:

מחירי דירות בקפריסין. הראשון במעלה הוא מחירי דירות בקפריסין. מחירים אלו נחשבים לנמוכים ואטרקטיביים במיוחד. לשם ההמחשה, ניתן לרכוש בית פרטי בעיר מרכזית של קפריסין, בכחצי מחיר מבית במיקום מרכזי בישראל. דירה בת 4 חדרים באחת ממרכזי הערים הגדולות תעלה לעיתים כשליש ממחיר דירה דומה בתל אביב. ומדוע זה קריטי? משום שבמחיר של דירה אחת בתל אביב, אתה יכול לרכוש 3 דירות קטנות אם תשואה גבוהה ויציבה בקפריסין ודירות אלו יניבו לך בכל חודש תשואה גבוהה בהרבה, מאשר היית מקבל כשכר דירה על הדירה שכספך היה מאפשר לך לקנות בתל אביב.

תשואה גבוהה.  החלק השני הוא שיעור התשואה שתקבל. שיעור התשואה הוא גבוה במיוחד, משום שכאמור, הביקוש להשכרת דירות נותר גבוה ולכן גם שכר הדירה שתקבל יהיה גבוה. שיעורי התשואה בקפריסין על דירות עומדים על למעלה מ-10 אחוזים ויותר, כאשר לעיתים זה גם מגיע לכ-15%, בערך פי 2 מאשר בישראל. במקביל, איתנותה הכלכלית של המדינה, מאפשרת לאזרחים ולתיירים לשכור את הדירה, כאשר הם זוכים לאמון מצד המשכיר, בדבר אפשרותם לשלם את שכר הדירה באופן יציב וקבוע.

למעשה, המצב דומה בישראל. גם אצלנו, הביקוש הרב לשכירת דירות במרכזי הערים מוביל למחירי השכרה גבוהים. אלא שכאמור, בניגוד לישראל שם תפיק את הכנסתך מדירה אחת, בקפריסין תוכל להפיק באותו הסכום, הכנסה מ-3 דירות.

מדיניות מיסים נוחה. ולבסוף יש את כל ענייני המיסוי. על נטל המס המכביד בישראל, אין מה להכביר במילים. הוא מוכר לכולנו. אבל חשוב להכיר את מדיניות המס בקפריסין, משום שלצד מחירי דירות בקפריסין, יש לה השפעה מכרעת על כדאיות הרכישה. גם כאן, מדיניות המיסים הקפריסאים מפתיעה לטובה. המס על ההכנסה מדירה נמוך יחסית וכך גם מס הרכישה של הדירה, נמוך משמעותית מישראל. בנוסף, העובדה כי הממשל בקפריסין רוצה לעודד חברות זרות רבות להשקיע בו, ישנם הטבות כבירות לחברות. לכן לעיתים כדאי לשקול רכישת דירה להשקעה באמצעות חברה, ביחוד אם הכוונה לרכוש יותר מדירה אחת ולזכות בשיעורי מס מופחתים.

חשוב לזכור, כי ישראל וקפריסין גם חתומות ביניהן על אמנת מס, לפיה על אף העובדה שנדרש לשלם מס על פעילות כלכלית והפקת רווח הון גם במדינה בה נמצא הנכס וגם במדינה בה אנו תושבים, הרי שניתן לקזז את המס ששולם בקפריסין, בבואנו לשלם מס בישראל.

היתרונות בלהיות קרוב

אחד הדברים המרתיעים והמקשים מאוד על השקעות בנכסים מניבים בחו"ל הוא המרחק. קשהכיצד להשקיע בנדל לרכוש, לנהל ולתפעל ולדאוג לשכירות קבועה ויציבה כאשר אתה מרוחק כל כך מהנכס. כמובן שאפשר לקפוץ לביקור מידי פעם, אולם אז העלויות הגבוהות של הטיסה בחלק מן המדינות והפרוצדורה הרבה, מורידות מגובה התשואה הכללי.

כמובן שקיימים כיום פתרונות בדמות חברות המתמחות בהשקעה בנדל"ן בחו"ל. חברות אלו מאתרות ובודקות את הנכסים, מטפלות בכל תהליך הרכישה וההתנהלות מול כל הצד המשפטי, הכלכלי והרגולטורי בתהליך, מוצאים את השוכרים המיועדים, מנהלים את המשאים ומתנים ודואגים לניהול השוטף והפיקוח על מצב הנכס וקבלת הכסף בעדו.

גם בקפריסין סביר ותצטרכו לסיוע חברה שכזו, שכן ישנה חשיבות רבה לכל החלק של איתור ורכישת הנכס, במיוחד במדינה זרה, בה אינכם מכירים את החוק והדין המקומי וגם אינכם יודעים אילו אזורים נחשבים לאטרקטיביים באמת. אך בכל הנוגע לתפעול וניהול, יתכן ותחסכו כסף, בשל הקרבה לישראל. העלות הנמוכה של הטיסות, הפשטות שבהן, העובדה שניתן "לקפוץ" רק ליום אחד ולהתרשם מהנכס והנעשה בו, מקילים מאוד על האופן השוטף הכרוך בכך.

השקעה אטרקטיבית

מחירי דירות בקפריסין וכל הסיבות שהזכרנו לעיל ורבות נוספות אחרות, הופכות את קפריסין לאחת מהמדינות בהן הכי משתלם וכדאי להשקיע בתחום הנדל"ן המניב, בדומה לערים אחרות באירופה. מחירי דירות בקפריסין, מאפשרות מצד אחד סכום השקעה נמוך במיוחד, המתאים לכולם ולא רק לעשירים שביננו ומצד שני, מבטיחות שהתשואה על ההשקעה תהיה גבוהה במיוחד. האופי הכלכלי האיתן של האי, המדיניות המעודדת השקעות והתיירות הרבה הנכנסת אליו, הופכים את התשואה גם ליציבה במיוחד.

חברת investec הינה חברת השקעות נדל"ן מגוונות בערים ובמדינות רבות באירופה, ארה"ב ובמדינות נוספות. אנו מתמחים בהשקעות גם בקפריסין ונשמח לערוך לכם היכרות עם האופציות הגלומות בהשקעה וברווחים שינבעו ממנה.

דירות בקפריסין מחיריםיש המון מידע באינטרנט על דירות בקפריסין מחירים, אבל כאשר מבצעים עסקה כל כך גדולה, משמעותית ומורכבת כמו רכישת נכס בחו"ל, חשוב לברר את כל הפרטים מראש. ולכן ריכזנו עבורכם את המדריך המלא לרכישת דירה בקפריסין. המשיכו לקרוא.

קפריסין היא יעד פופולרי להשקעה בנכסים, מכיוון שהיא מציעה מיסים נמוכים וכלכלה יציבה, אבל לא רק. באופן כללי, בהחלט אפשר להגיד ששוק הנדל"ן בקפריסין פורח בשנים האחרונות. ההערכה היא שתהיה עלייה של כ-10% במספר הנכסים למכירה במהלך 2023. זאת בשל הביקוש הרב של משקיעים זרים והתעניינות גוברת מצד הרוכשים המקומיים. אבל לפני שנצלול לעומק הנושא של דירות בקפריסין מחירים, בואו נדבר קצת על קפריסין עצמה ועל מה שמייחד אותה.

קפריסין: מה מייחד אותה ומדוע היא כה פופולארית?

רגע לפני שמדברים על דירות בקפריסין מחירים, יש לציין כי קפריסין היא יעד פופולרי הן לנופשים, למשקיעים, תיירים, יזמים והן לאנשי עסקים. יש לקפריסין תרבות ייחודית שמבליטה אותה ממדינות אחרות באזור. במדינת האי יש אטרקציות רבות שהופכות אותה לכדאית ביקור, כולל יופייה הטבעי, ההיסטוריה העשירה וחיי הלילה התוססים.

הסיבות לכך שקפריסין כל כך פופולרית הן בגלל היופי הטבעי וההיסטוריה העשירה שלה. האי מיושב מאז התקופה הניאוליתית, מה שהופך אותו למקום מעניין לבקר בו. בתוך כך, לקפריסין יש גם תרבות ייחודית הכוללת אוכל, פסטיבלים, מוזיקה וריקודים. ישנם גם מוזיאונים רבים בקפריסין המציגים את ההיסטוריה העתיקה של האי ואת יצירות האמנות של אומניה על דורותיהם. בשל כל זאת, לקפריסין היסטוריה ותרבות עשירה שהופכים אותה לאחד היעדים הפופולריים ביותר בים התיכון. האזור ידוע בחופים, בכנסיות ובאתרים ארכיאולוגיים. עיר הבירה של האי, ניקוסיה, מפורסמת במיוחד בארכיטקטורה היפה שלה.

משקיעים בקפריסין? קחו בחשבון את גודל השוק

אם אתם משקיעים בקפריסין, או מחפשים מידע על דירות בקפריסין מחירים, אתם חייבים לקחת בחשבון את גודל השוק. קפריסין היא מדינת אי קטנה בים התיכון עם אוכלוסייה של קצת יותר ממיליון איש. זהו יעד אטרקטיבי למשקיעים בשל מחירי הנכסים הנמוכים וקצב הצמיחה הגבוה באופן תמידי, אבל צריך לקחת בחשבון שגודל השוק אינו שווה ערך לאזורים אחרת בים התיכון ובאירופה.

בסופו של דבר, כל השקעה בנדל"ן יכולה להיות מסוכנת, אבל היא גם יכולה להיות מאוד משתלמת. המפתח הוא למצוא את הנכס הנכון במחיר הנכון. כדי לעשות זאת, אתם צריכים לעשות את המחקר שלכם ולברר היכן האזורים הכי מומלצים בקפריסין עבור רכישת נכס למטרת השקעת נדל"ן.

האזורים המומלצים בקפריסין לרכישת נדל"ן

השקעה בנדל"ן דורשת הרבה מיומנויות עבודה וניהול התהליך בצורה נכונה, אבל יש המון הזדמנויות למי שמוכן להתאמץ. והמאמץ הראשון הוא לברר את הלוקיישנים הנחשקים עבור רכישת נכסים בקפריסין. ישנם אזורים רבים בקפריסין שהומלצו על ידי משקיעים כמקומות הטובים ביותר להשקעה בנכס, כגון לימסול, פאפוס ולרנקה.

באזורים אלו יש כמות גדולה של נכסים המציעים תמורה טובה לכסף. הם גם קרובים לשדה התעופה, שהוא אידיאלי למי שגר בישראל אבל יש לו נכס בחו"ל וצריך להיות מסוגל לטוס כדי לנהל את הנכס או לתחזק אותו בשוטף. מה עוד חשוב לדעת על דירות בקפריסין מחירים? המשיכו לקרוא.

נתונים כלכליים על שוק הנדל"ן בקפריסין

כאשר מדברים על דירות בקפריסין מחירים, חשוב לזכור שכלכלת קפריסין נפגעה קשות מהמשבר הפיננסי העולמי של 2008, אך היא נמצאת במגמת עלייה מאז. כלכלת המדינה צמחה ב-2% ב-2017 ושיעורי האבטלה ירדו ל-7%. נכון להיום, דמי שכירות חודשיים ממוצעים בקפריסין עומדים על כ-10 ועד 35 אירו למטר רבוע, מה שאומר שתוכלו להשכיר דירת 50 מטר בכ-500 עד 1,650 אירו לחודש, לעיתים גם יותר בהתאם לסוג הנכס.

עוד חשוב לדעת כי שיעור מס הרכישה בקפריסין נמוך ביחס לישראל ועומד על 3% על נכס ששוויו עד €85,430. אם תרצו לרכוש נכס ששוויו עומד על €85,430 – €170,860, תשלמו 5% מס רכישה עליו. במקרים בהם רוכשים נכס בשווי של €170,861 ומעלה, משלמים 8% מס רכישה. זאת, בזמן שתשואה ממוצעת על דירה להשקעה עומדת על כ-5.5% – 10.5%.

כמה עולה נכס בקפריסין?

לגבי דירות בקפריסין מחירים, המידע המלא לפניכם. אם אתם מעוניינים לרכוש דירות נופש למכירה בקפריסין, העלויות עשויות לנוע בין 145,000 – 50,000 אירו. במקרים בהם מעוניינים לרכוש דירות 3 חדרים בקפריסין, המחירים יכולים לנוע בין 190,000 – 60,000 אירו. אם תרצו לברר לגבי דירות בקפריסין 4 חדרים, תגלו כי המחירים ינועו בין 190,000 – 75,000 אירו בממוצע.

אם אתם שואלים כמה עולה דירות 5 חדרים בקפריסין, המחירים ינועו בין הטווחים של כ- 200,000 – 100,000 אירו. כמו כן, מחירי דירות בקפריסין של 6 חדרים ינועו בין הטווחים של כ- 220,000 – 150,000 אירו בממוצע.

חשוב לקבל ייעוץ פיננסי לפני השקעת נדל"ן בחו"ל

במילים הכי פשוטות שאפשר, חשוב לקבל ייעוץ פיננסי לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל כי ישנם סיכונים רבים ולא קל להרוויח כסף בענף זה. בתוך כך, הסיכון העיקרי הוא שתפסידו את כספכם. בסופו של דבר, חשוב לקבל ייעוץ פיננסי לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל כי זה יכול להיות מהלך מסוכן. ישנם גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון כאשר מחליטים אם להשקיע בנכס בחו”ל או לא; כגון, מיקום, זמן רכישה ומשתנים אחרים.

זכרו, ישנם גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל. למשל מצבה הכלכלי של המדינה ושערי החליפין שלה. אולי כדאי גם לשקול את מערכת המשפט במדינה, כמה זמן לוקח לקבל אזרחות, ואם יש מיסים כלשהם המוטלים על רווחי חוץ.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן בקפריסין

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי קפריסין. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים
התקשרו עכשיו