נדל"ן בפאפוס

פאפוס היא יעד תיירותי פופולרי מאוד בקפריסין ויש לה המון מה להציע, כמו חופים ואתרי נופש, אבל לא בלבד. מעבר לכך, יש בעיר גם הרבה נכסים למכירה, מה שהופך אותה למקום אטרקטיבי למשקיעי נדל"ן זרים. מחפשים נדלן בפאפוס? המשיכו לקרוא, הנה כל הנתונים לפניכם.

בעוד שפאפוס נחשבת למקום הולדתה המיתולוגי של האלה אפרודיטה, יש לה גם כמה היבטים קצת יותר מציאותיים שכדאי לכם להכיר. למשל, היבט השקעות הנדל"ן בפאפוס. יש סיבה לכך שמשקיעים (ובמיוחד משקיעים ישראלים) נוהרים להשקיע את כספם בעיר הזאת, אשר מונה סה"כ כ-35,000 – 36,000 תושבים. אבל לפני שנעמיק בנושא של השקעות נדלן בפאפוס, בואו נדבר על העיר באופן כללי, קצת מידע כללי.

קצת מידע כללי על פאפוס

פאפוס ידועה ביופייה הטבעי, בנופים הפראיים שלה ובחופים שלא נגמרים עם חול זהוב, מה שהופך אותה לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בקפריסין. יש בעיר מגוון אטרקציות ייחודיות לרבות מוזיאונים, מנזרים עתיקים שחובה לראות, כנסיות, פארקים של מים ומסעדות אותנטיות עם אוכל קפריסאי שגורם לכל אחד ללקק את האצבעות.

יש בפאפוס מיקס מדהים, סוג של תערובת בין ארכיטקטורה ישנה לבין ארכיטקטורה מודרנית וחדשה, כמו גם נכסים מכל הסוגים למכירה. החל מדירות 3 חדרים, דרך דירות יוקרה וכלה בווילות בפאפוס, הזדמנויות הנדל"ן רבות יחסית לגודל העיר הקטן יחסית (18.09 קילומטר רבוע בלבד).

קפריסין חוותה משבר כלכלי, לא מפחיד להשקיע בנדל"ן בפאפוס?

אם אתם שואלים כיצד השקעות נדל"ן זרות קידמו את כלכלת קפריסין לאחר המשבר הכלכלי של 2011, יש לנו את התשובות עבורכם. חשוב לדעת, בעקבות המהלכים הכלכליים והבירוקרטיים שאישרה ממשלת יוון בשנת 2011, כאשר קיבלה חבילת סיוע מגוש האירו, יוון הובילה את קפריסין להפסד עצום בשיעור 75% מהסכום של אותה חבילת הסיוע.

עקב הפעולות של יוון שהשליכו רבות על גוש האירו, הבנקים הכי גדולים בקפריסין הובלו למצב של חדלות פירעון. מצד ממשלת קפריסין ננקטו מספר צעדים כלכליים להבטחת עתידה הכלכלי של המדינה, כאשר עידוד השקעות הנדל"ן הזרות היו בין אותם צעדים.

הטבות ושיעורי מס מופחתים להשקעות נדל"ן בקפריסין

כתוצאה מנקיטת צעדי הממשלה בקפריסין, הוצעו ועדיין מוצעות הטבות שונות עבור משקיעי נדלן בפאפוס או באזורים אחרים בקפריסין. ההטבות מגיעות בצורה של הטבות שיעורי מיסים, פטורים מסוגים שונים כמו הקלות בבירוקרטיות התהליכים של רכישת נכס בפאפוס ועוד.

בסופו של דבר, הפעולה הזאת ועוד פעולות אחרות כמו בקשת סיוע מהבנק הראשי של האיחוד האירופאי, הובילו את כלכלת פקריסין להיות כלכלה בטוחה ויציבה יותר מאשר בעבר. אז, אם כך, התשובה לשאלה ששאלנו 2 פסקאות למעלה היא: לא, לא מפחיד להשקיע בנדל"ן של פאפוס או בנדל"ן בקפריסין באופן כללי.

נדלן בפאפוס: היתרונות של השקעה בנדל"ן בקפריסין

קודם כל, בתור ישראלים, אתם רחוקים מקפריסין ומפאפוס במרחק של סך הכול שעה וקצת, מה שאומר שאתם יכולים לתחזק ולנהל את ההשקעה שלכם בעצמכם. אם בכל זאת "כבד עליכם" לנהל השקעה בחו"ל, ישנן חברות פרטיות שעוסקות בדיוק בכך. הן מתחזקות, מנהלות את הנכס וגובות מהדיירים את השכירות בכל חודש בחודשו.

מעבר לכך שקפריסין ופאפוס כל כך קרובים לישראל, היתרונות של השקעה בנדל"ן בקפריסין הם רבים. זהו אזור בטוח להשקיע את כספכם מכיוון שיש בו שיעור מס נמוך, והאזור אטרקטיבי למי שיש לו הון בינוני או מי שמחפש השקעה בטוחה באזור מאוד תיירותי. יתר על כן, יש בקפריסין ובפאפוס מזג אוויר נהדר וחופים יפים שהופכים את האזורים האלו למקומות אידיאליים לחיות בהם, לבקר בהם, או להשקיע בנדל"ן שלהם.

נתוני כלכלה ונדל"ן של קפריסין ופאפוס

בין אם מדברים על קפריסין באופן כללי או על פאפוס בפרט, מגמת מחירי הנדל"ן במדינה בשנה החולפת מצביעה על עליית מחירים בשיעור ממוצע של כ-3.3%. זאת, בזמן שמחיר ממוצע למ"ר של דירה בקפריסין ופאפוס עומד על כ-1,500 – 2,500 אירו למטר רבוע. ובזמן שתשואה ממוצעת על דירה להשקעה בפאפוס עומדת על כ-6% – 10%, גובה המס עבור משקיעים זרים על הכנסה משכ"ד בפאפוס עומד על 20%.

באשר לשיעור מס הרכישה של נכסים בקפריסין ובפאפוס, אתם תשלמו 3% על נכס ששוויו עד €85,430, בעוד שעל נכס בשווי של בין €85,430 ל-€170,860 אתם תשלמו 5% מס רכישה לממשלה. אם תרכשו נכס בשווי הגבוה מ-€170,861, תצטרכו לשלם 8% מס רכישה מערך הנכס שרכשתם.

מה דמי השכירות החודשיים הממוצעים בפאפוס?

אם אתם מתעניינים לגבי נדל"ן בפאפוס ובקפריסין, אתם צריכים לקחת בחשבון את דמי השכירות החודשיים הממוצעים במדינה, שעומדים על כ- 10 ל-35 אירו למטר רבוע. בחישוב זריז, השכירות לדירת 60 מטרים רבועים צפויה לעמוד על כ-650 עד 1650 אירו לחודש.

כמובן, ככל שתתקרבו לאזורים המרכזיים יותר של פאפוס, ככה דמי השכירות החודשיים יהיו גבוהים יותר. וכעת זה גם הזמן הנכון לציין כמה אזורים ליד פאפוס ששווים את הבדיקה שלכם. למשל, לרנקה, לימסול, ניקוסיה ועוד. בדומה לפאפוס, גם באזורים אלו תוכלו למצוא נכסים מגוונים למכירה ובמיקומים שונים בערים.

השקעות נדל"ן בפאפוס: למה חשוב לקבל ייעוץ השקעות?

בין אם מדברים על קפריסין, פאפוס או על כל יעד אחר באירופה ובכלל בעולם, נדל"ן הוא שוק ענק, עם פוטנציאל רב להשקעה בחלק מהמקומות. לפיכך, יכול להיות קשה לדעת היכן להשקיע את הכסף שלכם ללא הייעוץ הנכון.

בסופו של דבר, השקעה בנדל"ן יכולה להיות מסוכנת מכיוון, שבמילים פשוטות, לא מובטח שתראו החזר גבוה על ההשקעה שלכם. קרובה גאוגרפית לישראל או לא, קפריסין היא עדיין מדינה זרה שחובה להכיר את הבירוקרטיות שבה, את שיטות המיסוי, דרכי רכישת נכסים בפאפוס וכו’. כל זאת ועוד, הוא מידע שתוכלו לקבל אצל יועצי השקעות נדל”ן בחו”ל.

לייעוץ ומידע נוסף השאירו פרטים
זה נראה שאנחנו לא מצליחים למצוא מה שחיפשת.
מינטיס
קורל ויסטה
פלאזה
גיואיה
וסיליסה
סאנסט וילה
ג'אורג'ינה
גולדן וויו
רויאל ביי
סוהו ריזורט
קאפ ריזורט
התקשרו עכשיו