השקעה בקפריסין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

השקעה בקפריסיןשוקלים להשקיע בקפריסין? לפניכם מדריך עבור השקעה בקפריסין. במדריך נרחיב על היתרונות של השקעה בקפריסין, נסביר על שוק הנדל"ן בקפריסין וניתן לכם את המידע הנחוץ עבור השקעה בקפריסין. 

 

השקעה בקפריסין- קצת על נדל"ן

נדל"ן הוא אחת מהשיטות הטובות ביותר להכנסה קבועה ויציבה. בעבר, אנשים היו עובדים במקום אחד רוב החיים וכך יכלו להסתמך על המשכורת, התנאים והפנסיה ככאלה שיספקו אותם וידאגו להם לאורך זמן. אך כיום המצב שונה, מאחר שרבים לא שומרים על אותו מקום עבודה לזמן רב. כמו כן, רבים לא סומכים על ביטוח לאומי לזמנים קשים וכך גם לא על הפנסיה. לכן, הנדל"ן החל לתפוס יותר ויותר מקום בקרב אנשים שמחפשים מקור הכנסה קבוע. 

דבר נוסף שגרם להשקעות נדל"ן הוא האינפלציה. כספי החסכונות מאבדים מערכם כתוצאה מהאינפלציה ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא להשקיע את הכסף. יש אפשרויות רבות להשקעות כספיות כמו בורסה, הדסטארטים, פרויקטים חברתיים שונים ועוד. כמובן אחת מאפשרויות ההשקעה היא השקעה בנדל"ן. השקעה בנדל"ן היא אחת מההשקעות הבטוחות ביותר שכן היא מאפשרת לכם לקבל שכירות קבועה כל חודש. כך גם תוכלו להנות מעליית ערך הנכס במקרה שתרצו למכור אותו. כמו כן, השקעה בנדל"ן מאפשרת לכם להנות מהנכס לצרכים אישיים. במהלך חופשה תוכלו ללון בנכס שלכם ולהנות מחופשה בה תשלמו רק על טיסות ובזבוזים. 

השקעה בקפריסין- קצת על קפריסין

קפריסין היא מדינה קטנה יחסית הנמצאת במרחק טיסה של 40 דקות בלבד מישראל. קפריסין הוכרזה כמדינה עצמאית בשנת 1960 בלבד והיא מונה כמיליון וחצי תושבים. בכל שנה מגיעים מיליוני תיירים לקפריסין והיא נחשבת למדינה תיירותית מאוד. התיירות בקפריסין היא אחד האלמנטים הדומיננטיים בכלכלת המדינה. 

קפריסין דומה מאוד ליוון. השפה המדוברת בה היא יוונית וכך גם לגבי התרבות והמנטליות שלה. גם האוכל בקפריסין הוא אוכל יווני. אפשרויות התיירות בקפריסין גם הן מזכירות את יוון. ניתן להנות בקפריסין מחופשות קיציות מפנקות, מחופים מהממים, נופים מרהיבים, אזורים הרריים וערים יפות. 

 

השקעה בקפריסין- מגמות בשוק הנדל"ן בקפריסין

כאשר אתם רוצים להשקיע בנדל"ן בקפריסין חשוב להכיר את מגמות השוק באותו מקום. מגמות בשוק הנדל"ן והדיור בקפריסין בעשור האחרון הולכות וצומחות באופן משמעותי. יותר ויותר משקיעים בוחרים בקפריסין על פני מדינות אחרות. יש לכך סיבות רבות כמו המחירים הנוחים, התשואה השנתית הגבוהה והתרחבות שוק הנדל"ן בקפריסין. 

בשנת 2008 קפריסין הפכה לחברה רשמית באיחוד האירופי ואימצה את מטבע האירו. בשנת 2013, השוק הבנקאי בקפריסין חווה משבר משמעותי. הנדל"ן בקפריסין היה מבוקש במשך שנים רבות בקרב אזרחים בריטים רבים וההשקעות שלהם הפכו את הנדל"ן בקפריסין ליציב, גם לצד המשבר הכלכלי העמוק. בעשור האחרון, שוק הנדל"ן בקפריסין צומח ובכל שנה נבנים פרויקטים חדשים של נדל"ן למכירה. כיום, גם ישראלים רבים החלו להשקיע בנדל"ן בקפריסין, מה שנתן תנופה נוספת לנדל"ן במדינה. 

 

השקעה בקפריסין- תשואות

בעקבות הביקוש הרב להשקעה בקפריסין, התשואה השנתית גבוהה מאוד. שיעורי התשואה השנתית בקפריסין יכולים להגיע ל-10% ויותר (מספר דו ספרתי). בישראל התשואה השנתית תהיה פחות מ-6%. 

 

השקעה בקפריסין- מיסים

אחד הפרמטרים המרכזיים בהשקעות נדל"ן הוא מיסוי נכסים. המיסוי בקפריסין הוא מיסוי ידידותי, במיוחד עבור ישראלים. בין קפריסין לישראל נחתמה אמנת מס. אמנת המס למעשה מונעת תשלום מס כפול על ההכנסות של אדם. כלומר, במידה שאתם בעלי שתי אזרחויות או מתנהלים בשתי מדינות- ישראל וקפריסין- לא תאלצו לשלם מס על הרווחים שלכם בשתי המדינות. בזכות אמנת המס תוכלו לשלם מס על הרווחים שלכם רק בקפריסין ולא תאלצו לשלם על הרווחים בישראל. 

כמו כן, ישראלים רבים בוחרים להקים חברות בקפריסין על מנת להקל על הליכי ההשקעה, מאחר שמיסוי על הכנסות הון וחברות בקפריסין נחשב לאחד הנמוכים בעולם. 

במעמד הרכישה, על הרוכש לשלם מס בולים בסך של פחות מחצי אחוז. כמו כן, על הנכס עצמו קיים מס שנתי שנמוך גם הוא מחצי אחוז. בנוסף יש לשלם מס רכישה שמחושב לפי מחיר הנכס ומגיע לפחות מ-10% בתקרה הגבוהה ביותר שלו. 

השקעה בקפריסין- מחירים

המחירים עבור דירות בקפריסין הם נמוכים. ניתן למצוא דירות בערים מרכזיות במחירים נוחים של כ- 100,000 יורו. לשם השוואה נציין כי דירה ממוצעת בתל אביב תעלה לפחות 800,000 יורו. בזכות המחירים הנוחים, רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן בקפריסין.

ריכזנו לכם טווח מחירים של דירות להשקעה בקפריסין- 

  • המחיר עבור דירות נופש להשקעה בקפריסין ינוע בין 55,000 יורו לבין 120,000 יורו. 
  • המחיר עבור דירות 3 חדרים בקפריסין ינוע בין 65,000 יורו לבים 120,000 יורו. 
  • המחיר עבור דירות 4 חדרים בקפריסין ינוע בין 75,000 יורו לבין 130,000 יורו. 
  • המחיר עבור דירות 5 חדרים בקפריסין ינוע בין 100,000 יורו לבין 160,000 יורו. 
  • המחיר עבור בתי קרקע בקפריסין ינוע בין 75,000 יורו לבין 180,000 יורו. 
  • המחיר עבור וילות בקפריסין ינוע בין 110,000 יורו לבין 210,000 יורו עבור 200 מ"ר ומעלה. 

 

השקעה בקפריסין- איפה כדאי?

קיימים מקומות רבים בקפריסין בהם כדאי להשקיע- 

  • לרנקה- אחת הערים הפופולריות להשקעה בקפריסין היא לרנקה. לרנקה נמצאת בדרום מזרח המדינה. לרנקה היא עיר נמל בה גם נמצא שדה התעופה של קפריסין. לרנקה הפכה לעיר תיירותית מבוקשת מאוד ומציעה למבקרים בה שלל אטרקציות ביניהן חופים מדהימים, מבנים יפהפיים, אדם מלוח גדול שהפך לביתו של פלמינגואים ועוד. 
  • פאפוס- פאפוס שנמצאת בחופיה הדרומיים של קפריסין. מדובר בעיר שמונה יחסית מעט תושבים ומושכים המוני תיירים בכל שנה. התיירים ממנפים את הכלכלה המקומית. בפאפוס רבים מהתיירים בוחרים ללון בדירות Airbnb מה שהופך את המקום למצוין עבור השקעת נדל"ן. 
  • לימסול- עיר נוספת שכדאית להשקעה בקפריסין היא העיר לימסול. מדובר באחת הערים הגדולות בקפריסין שמונה כרבע מיליון תושבים. כמו כן היא העיר המרכזית בכלכלה הקפריסאית בזכות הנמל הממוקם בה. 
  • ניקוסיה- ניקוסיה היא עיר הבירה של קפריסין והיא הפכה לאחד היעדים המבוקשים עבור השקעה בקפריסין. בניקוסיה מתגוררים יותר מ-300,000 תושבים. העיר  ממוקמת במרכזי האי קפריסין על גדת נהר והיא מוקד מבוקש מאוד של תיירים מרחבי העולם. 

ועוד ערים רבות. 

 

השקעה בקפריסין- הקרבה לישראל

אחת היתרונות המשמעותיים של השקעה בקפריסין עבור משקיעים ישראלים, הוא הקרבה לישראל. קפריסין נמצאת במרחק טיסה של 40 דקות בלבד מישראל. 40 דקות הם המרחק של הנסיעה מתל אביב לנתניה או מתל אביב לאשקלון, זמן קצר במיוחד. כתוצאה מכך היא הפכה להיות יעד מבוקש מאוד בקרב משקיעים ישראלים. הסיבה לכך היא שהטיסות הקצרות מאפשרות למשקיעים הישראלים לטוס לקפריסין בקלות מתי שהם צריכים- להראות את הדירה לשוכרים פוטנציאליים או לרוכשים פוטנציאליים, לדאוג לתחזוקה שלה, לבדוק את מצב הנכס וכל סיבה אחרת. כמו כן, בזכות הקרבה לישראל, יש זמינות טיסות גבוהה מאוד ומחירים הטיסות זולים ונוחים לרבים. כתוצאה מכך, ישראלים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן בקפריסין. 

כמו כן, בזכות אמנת המס שקיימת בין קפריסין לישראל, הקשר בין השתיים חזק ומשקיעים ישראלים רבים בוחרים להשקיע בקפריסין על פני מדינות רבות אחרות. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לנדל"ן בקפריסין

כאן תמצאו מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הנדל"ן, פרויקטים ונכסים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים בכל רחבי קפריסין. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים
התקשרו עכשיו